Dünya Engelliler Haftası münasebetiyle Nevşehir İl Müftülüğümüze bağlı Sulusaray Beldesi Sultan Alaaddin Kur’an Kursu 4-6 yaş grubu sınıfında etkinlik düzenlendi.
Minik öğrencilerde farkındalık oluşturmak ve özel insanların hayatlarında karşılaştıkları zorluklara dikkat çekmek amacıyla öğrencilerin gözleri, bazılarının elleri ve kolları bağlanarak empati kurarak engelli kardeşlerimizin yaşadıkları sıkıntıları anlamaları sağlandı. Kur’an Kursu Öğreticisi Hacer Uzun, “Engellilik meselesinin, yalnızca engellileri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren çok önemli bir konu olduğunu belirterek, “Engelli insanlarımız ve yakınlarıyla empati kuralım, engelleri hep birlikte ortadan kaldıralım. Çünkü unutmayalım ki, herkes birer engelli adayıdır.

Özel insanları sadece engelliler haftasında değil; 365 gün hatırlamamız gerekiyor. Hem kursumuzda hem de yaşadığımız yerlerde hayatı kolaylaştırmak için onlara destek olmalıyız. Engelli kardeşlerimizin her zaman yanlarında olmalıyız. Biz de minik öğrencilerimizde özel insanların hayatlarında karşılaştıkları zorluklara dikkat çekerek farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Düzenlemeye de devam edeceğiz. Engelliler günü kutlu olsun.” diye konuştu.

Paylaş:

About Author

Comments are closed.